Q-Perch

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Grzęda Q-Perch to rozwiązanie, które pozwala na mechaniczne zwalczanie ptaszyńca kurzego (Poultry Red Mite*) w oparciu o jego naturalny cykl życia. Uniemożliwiając osobnikom ptaszyńca żywienie, powstrzymuje je od reprodukcji.
Rewolucyjna grzęda Q-Perch ma dwie bariery, które zabijają osobniki ptaszyńca kurzego na ich drodze do kurczaka. Prąd elektryczny o małym natężeniu płynie przez te bariery, jednak kurczaki nie mają z nim kontaktu, a jest on śmiertelny dla ptaszyńca kurzego.

Tradycyjnie, kiedy w kurniku zauważone zostaną ślady żerowania ptaszyńca kurzego, rozpoczyna się proces leczenia. Q-Perch oferuje ciągłą linię obrony chroniącą przed pojawieniem się zagrożeń wywołanych przez ptaszyńca kurzego.
Grzybkowaty kształt grzędy Q-Perch to najwygodniejszy kształt dla kurczaków, który daje stabilizację i dobry chwyt. Dlatego Q-Perch jest tak korzystny dla zdrowia i dobrostanu zwierząt, a te czynniki z kolei są korzystne dla hodowcy, gdyż uzyskuje on lepsze wyniki.

Grzęda Q-Perch może być zintegrowana z wolierą Bolegg Terrace. Struktura tej woliery przypomina budowę drzewa i umożliwia kurom poruszanie się w pionie.

PDF

Systemy do odchowu kurczaków