Bolegg Gallery

Zarządzanie ptakami w wolierach jest łatwiejsze niż myślisz

Bolegg Gallery to nowa wielopiętrowa woliera Vencomatic przeznaczona dla niosek, która łączy łatwość użytkowania z przemyślaną i ekonomiczną konstrukcją. Woliera daje ptakom możliwość realizacji ich naturalnych potrzeb, co owocuje optymalną nieśnością, pozwala na wydajne zbieranie jaj, zachowując ich jakość po zbiorze.
W sercu Bolegg Gallery umieszczone jest gniazdo Vencomatic. Gniazdo zostało zaprojektowane przy wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań Vencomatic, takich jak: mata w gniazdach Vencomat, ruchoma podłoga, taśma do zbioru jaj i może być rozbudowane o kolejne elementy: przenośnik taśmowy Vencobelt, ruszty Vencoslat. Te nowatorskie rozwiązania gwarantują najwyższą jakość jajek.

Budowa maty w gniazdach Vencomat ogranicza kontakt podłoża z jajami do minimum. Gniazdo jest ustawione pod idealnym kątem, tak aby jajko zaraz po zniesieniu, stoczyło się delikatnie, nieuszkodzone przez ptaki. Wszystkie 3 piętra Bolegg Gallery wyposażone są w taśmy do zbioru, dzięki czemu zbiór wszystkich jaj jest automatyczny. Mechanizm zamykający w podłodze zapobiega zanieczyszczeniu gniazda w nocy, a kurz i brud bez problemu odpadają, kiedy gniazdo jest zamykane. System gwarantuje utrzymanie higienicznego środowiska dzięki połączeniu gniazda i podłogi z drucianej siatki.

Wykorzystując przestrzeń w pionie, Bolegg Gallery zwiększa ilość ptaków przypadającą na m2 powierzchni podłogi. Otwarta konstrukcja ułatwia nadzór, unoszona tylna klapa gniazda pozwala na jego łatwą inspekcję, a budowa systemu oparta na strukturze drzewa daje dobry podgląd i dostęp to wszystkich poziomów. Taka konstrukcja w połączeniu z łatwą obsługą sprawia, że Bolegg Gallery to system, którym bardzo łatwo zarządzać.

PDF

Systemy do odchowu kurczaków