Bolegg Terrace

Struktura Bolegg Terrace przypomina budowę drzewa. Żaden inny system nie jest tak otwarty jak Bolegg Terrace. Wraz z inteligentnym rozmieszczeniem grzęd, wspomaga on przemieszczanie się kur w pionie. Kury mogą bez żadnych przeszkód przemieszczać się wewnątrz systemu i po całej jego długości.

W sercu systemu Bolegg Terrace zlokalizowane jest gniazdo. Każdego ranka kury schodzą z grzęd aby napić się, najeść i złożyć jaja. Wygodne i bezpieczne gniazda są atrakcyjne dla kur, co wpływa na zmniejszenie ilości jaj składanych poza gniazdem.
Rozkład Bolegg Terrace uwzględnia szerokie korytarze wolne od przeszkód, gdyż ptaki przemieszczają się tu w pionie. Nie muszą fruwać z jednego rzędu do drugiego. Korytarze oraz otwarty system umożliwiają:

  • dobry podgląd dla łatwej kontroli;
  • optymalną dystrybucję światła, co ogranicza ilość jaj znoszonych na podłodze;
  • przyjemne środowisko pracy;
  • możliwość czyszczenia mini ładowarką.

Gniazdo zostało zaprojektowane przy wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań Vencomatic, takich jak: mata w gniazdach Vencomat, ruchoma podłoga, taśma do zbioru jaj i może być rozbudowane o kolejne elementy: przenośnik taśmowy Vencobelt, ruszty Vencoslat. Dzięki tym innowacyjnym rozwiązaniom można szybko zbierać maksymalną liczbę jaj spożywczych w doskonałym stanie.

PDF

Systemy do odchowu kurczaków